Organizace dne

Komenského nám. 61

Mladá Boleslav IČO 238295

Celodenní mateřská škola se stanovenou kapacitou: 22 dětí v jedné třídě

Provozní doba: 6.00 - 17.00 hod.

Režimové požadavky:

• Nástup dětí do mateřské školy: od 6.00 do 8.00 hod. nebo jakkoliv po domluvě s učitelkou

Spontánní hra a řízené činnosti pedagogem se vzájemně prolínají a stanovení pevných časů není vždy možné.

6.00 - 8.30 hry dětí, výtvarné a pracovní činnosti

8.30 - 9.00 řízené a spontánní pohybové aktivity

9.00 - 9.20 hygiena, svačina

9.20 - 9.50 řízené činnosti, návštěvy divadel a kulturních akcí

9.50 - 11.50 pobyt venku

11.50 - 12.15 oběd

12.15 - 13.15 otužování, čištění zubů, pohádkové chvilky - čtení, odpočinek

13.15 - 14.00 klidové činnosti, individuální příprava na vstup do školy

14.00 - 14.30 pohybové chvilky, svačina

14.30 - 17.00 hry, pobyt na zahradě

K didaktickým účelům využíváme bohatý didaktická materiál, zařazujeme i interaktivní koberec (magic box) interaktivní televizi a tablety s výukovými programy pro předškolní děti /Šablony II.a III /

• Pohybové aktivity: každodenní ranní cvičení ve třídě, při pobytu venku na zahradě nebo v parku, odpolední tělovýchovné chvilky, využíváme i plně vybavené tělocvičny. Děti se mohou přihlásit na bruslení a plavání. Podmínky pro cvičení jsou dobré, tělovýchovné vybavení je obměňováno a doplňováno, ideální je pro pohyb bezprostřední okolí školy.
  • Pobyt venku: pro pobyt venku je využívána zahrada nebo park Štěpánka, všude v okolí
  • K pohybovým aktivitám jsou využívány průlezky, houpačky, skluzavky, mlžiště nebo sprcha, trampolína a dopravní cestičky. Údržbu zahrady provádí školník - podle potřeby seká trávu a opravuje vybavení zahrady.

Děti jsou venku většinou dopoledne od 9.50 do 11.50 hod., odpoledne od 14.30 do 17.00 hod.(při vhodném počasí)

Využití pobytu venku: pohybové aktivity, poznávání přírodního prostředí, okolí MŠ, ochrana životního prostředí.

Odpočinek, spánek: klidný průběh, poslech písní a básní, procvičování drobných pracovních dovedností. Ty děti, které po 30 min. neusínají, vstávají a učitelky jim nabízí klidné hry.

Ukládání lehátek a lůžkovin je v samostatné větratelné místnosti.

• Stravování: příprava stravy je vlastní
  • Podávání svačin: obvykle od 9.00 do 9.15
  • Podávání obědů: obvykle od 12.00 do 12.15

Časový odstup jednotlivých jídel jsou 3 hodiny.

Děti jsou vedeny k samostatnosti, podílí se na podávání svačin i obědů.

• Pitný režim: děti mají k dispozici od 6.00 hod. k tomu určených nádobách čaj nebo jiné nemléčné pití, které se v průběhu dne doplňuje. Při dopoledním i odpoledním pobytu venku na zahradě mohou pít z pítka. K dopolední svačině je dětem podáváno různé mléčné pití, k obědu ovocný čaj, sirup, nebo džus. Nádoby s pitím jsou uzpůsobeny tak, aby se děti mohly kdykoliv samy napít. Čisté hrnečky jsou na bílých táccích, použité na barevných.
  • Otužování: každodenně vzduchem - před odpočíváním si děti čistí zuby v umyvárnách svlečené do spodního prádla.
  • Během léta na zahradě se děti sprchují a jinak využívají vodní prvky.
  • Otužování zdravotně oslabených dětí provádíme individuálně po domluvě s rodiči.
  • Jiné druhy ozdravných opatření: nepřetopené místnosti, dostatečné větrání, každodenní ranní cvičení, pobyt venku i ve zhoršených podmínkách, dechová cvičení

III. Způsob nakládání s prádlem :

Výměna prádla: pyžama si děti odnášejí domů 1x za 14 dní

ručníky jsou měněny 1 x týdně

lůžkoviny se vyměňují za 3 týdny

Prádlo na vyprání vozíme do mateřské školy Sahara v Mladé Boleslavi.

Čisté prádlo je uloženo ve skladu prádla v suterénu budovy.

V Mladé Boleslavi 1.9.2022

Bc. Květuše Krušková ředitelka školy