Profil naší školky

MOTTO:
"Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole." Robert Fulghum

Učitelky využívají při práci s dětmi metodu prožitkového učení. To, co děti samy prožijí, co si vyzkoušejí, ohmatají, jim v paměti zůstává dlouho...
A tak si s dětmi hrajeme, poznáváme svět, připravujeme děti pro život!

•   Nabízíme pro kluky a holčičky předškolní zařízení, ve kterém jsou vztahy mezi učitelkami a dětmi založeny na zásadách vstřícného přístupu, na vzájemném respektování a přátelství.
  •   Záleží nám na přátelském vztahu s rodiči.
  •   Dětem dopřáváme co nejvíce pohybu, děti cvičí.
  • " Naše děti" se učí, jak přemýšlet, pozorovat a řešit, ne memorizovat a rychle zapomenout. Učitelky děti povzbuzují, aby samy přemýšlely a aktivně se zapojily do vzdělávacího procesu.
  •   Zpíváme, tančíme, rytmizujeme.
  •   Malujeme, kreslíme, stříháme, modelujeme.
  •   Učíme se stolovat, osvojujeme si hygienické a sebeobslužné návyky a dovednosti.
  •   Poznáváme přírodu, učíme se ji milovat a chránit.
  •   Prohlubujeme citový vztah k rodině, ke svým vrstevníkům, k dospělým lidem, ke svému městu.
  •   Učíme se rozlišovat dobro a zlo nejen v pohádkách, ale i v životě.
  •   Na školní zahradě, která je prostorná, máme dvě pískoviště, skluzavku, pohyblivý most, trampolínu, florbalové hřiště, domeček, mlhoviště, dráha pro koloběžky a odrážedla, houpadla, dřevěnou mašinku, houpačky, uměle vytvořený kopec s prolézacím tunelem, herní koutek s kuchyňkou. Učíme obratnosti při zdolávání překážek, tvoříme z písku, hrajeme míčové hry.
  •   Využíváme blízký lesopark Štěpánka, který je pro nás zdrojem infomací o přírodě.
  •   Pravidelně pořádáme setkání s rodiči v mateřské škole, abychom se "pochlubily" co se děti naučily. Rodiče se dozvídají vše potřebné o naší mateřské škole.