Aktuální jídelníček zasíláme rodičům prostřednictvím aplikace TWIGSEE, kde mají rodiče možnost operativně děti omlouvat ze stravování. Na webu jídelníček již neaktualizujeme.

Vnitřní předpis o stanovení příspěvku na stravování v MŠ Štěpánka

Navýšení stravného je z důvodu nových finančních limitů na nákup potravin dle vyhlášky č. 271/2021 Sb., kterou se mění vyhláška č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, a vyhláška č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů a vyhláška č. 272/2021 Sb, která je přílohou č. 2 vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů.

Organizace stravování dětí

• stravování dětem a zaměstnancům MŠ je zajišťováno vlastní školní jídelnou. Dítě, které je přítomno v době podávání oběda, se stravuje vždy.

• zákonní zástupci musí odevzdat přihlášku ke stravování svého nově nastupujícího dítěte.

• výše stravného na dítě a den pro děti 3-6leté činí 48,- Kč.

• výše stravného pro děti 7leté, tj. pro děti s odkladem školní docházky činí 55,- Kč na dítě a den.

Do věkových skupin jsou zařazovány děti na dobu školního roku, ve kterém dosahují daného věku.

V případě nemoci má dítě první den nemoci nárok na odebírání stravy. V tomto případě je možnost odebrání stravy ve školní kuchyni v době od 11 hod. do 11:30 hod. do vlastních nádob. Při přípravě jídel postupuje školní jídelna podle vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování v platném znění a řídí se platnými výživovými normami a zásadami zdravé výživy.

1.3.2022